OBROVSKÉ nešťastie: V tlačenici pri kostole zomrelo vyše 30 ľudí, väčšina z nich boli deti!

Podľa polície a bezpečnostných predstaviteľov pri sobotňajšej tlačenici na cirkevnom podujatí v juhovýchodnom nigérijskom meste Port Harcourt zahynulo viac ako 30 ľudí a ďalší utrpeli zranenia.

Väčšinu obetí tvorili deti.
Podľa Olufemiho Ayodeleho, regionálneho hovorcu nigérijského Zboru civilnej obrany, sa incident odohral v miestnom pólo klube, kde neďaleká cirkev Kings Assembly organizovala zbierku darov.

„Počas procesu rozdávania darčekových predmetov došlo k tlačenici v dôsledku preplnenosti,“ povedal. „Obete boli väčšinou deti.“
Akcia sa ešte nezačala, keď došlo k tlačenici, uviedla Grace Woyengikuro Iringe-Koko, hovorkyňa štátnej polície. Woyengikuro Iringe-Koko uviedla, že dav sa pretlačil na miesto konania napriek tomu, že brána bola zatvorená, čo viedlo k smrteľnému náporu.

Mnohí z jej účastníkov prišli pred miesto podujatia – areál Polo Club – už v piatok večer, ďalší sa ta dostavili v sobotu skoro ráno. Podľa policajnej hovorkyne sa dav ľudí chcel dostať do areálu ešte pred jeho otvorením, aby získali čo najlepšie miesta na sedenie. Pri vstupnej bráne pritom vznikla tlačenica.

Cirkev neorganizovala akciu s takýmto programom prvýkrát, ale podľa vyjadrenia očitých svedkov dav záujemcov o účasť bol priveľký, dodali nigérijské médiá.

Woyengikuro Iringe-Koko uviedla, že bolo potvrdených 31 mŕtvych. Dodala, že sedem zranených osôb bolo po incidente hospitalizovaných.

zdroj: cnn.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com