OBROVSKÉ nešťastie v oblakoch: Pri páde malého lietadla zahynul pilot!

Do oblasti medzi Bořitovom a Krhovom v susedných Čechách vyrazili v sobotu po poludní všetky zložky integrovaného záchranného systému.

„Počas výsadkového letu došlo k havárii lietadla. Nanešťastie, pilot zahynul a ďalší muž bol zranený. Blanenskí policajti spolupracujú s Ústavom pre odborné vyšetrovanie príčin leteckých nehôd na objasnení všetkých príčin tragédie. Prípad sa vyšetruje ako trestný čin usmrtenia z nedbanlivosti,“ povedal Šváb.

Hovorkyňa záchranárov Michaela Bothová uviedla, že jedna osoba zomrela pri nehode ešte pred príchodom záchranárov. „Žiaľ, už sme mu nemohli pomôcť. Potom sme mali v starostlivosti pacienta, ktorý utrpel stredne ťažké zranenia. Po ošetrení sme ho vrtuľníkom previezli do Fakultnej nemocnice Brno,“ uviedla Bothová.

Hovorca juhomoravských hasičov Filip Venclovský uviedol, že na miesto vyrazili dve jednotky profesionálnych a dve jednotky dobrovoľných hasičov, ktorí sa snažili nájsť presné miesto nehody. „Ako prvý ho našiel záchranársky vrtuľník. Po príchode hasiči zabezpečili miesto proti požiaru, asistovali polícii pri vyšetrovaní a potom pomohli naložiť vrak lietadla,“ dodal Venclovský.

Prípad sa vyšetruje ako trestný čin zabitia z nedbanlivosti.

zdroj: tydenikpolicie.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com