OBROVSKÉ nešťastie: Pri zosuvoch bahna zahynulo najmenej desať ľudí!

V Tadžikistane zomrelo desať ľudí a dvaja sú nezvestní, uviedli v utorok úradníci, pričom ide o posledný smrteľný hromadný príval zeminy spôsobený lejakmi v tomto chudobnom bývalom sovietskom regióne.

Zosuvy bahna v Tadžikistane si vyžiadali desať mŕtvych a dvoch nezvestných, uviedli v utorok predstavitelia v rámci posledného fatálneho masového toku zeminy spôsobeného lejakmi v tomto chudobnom bývalom sovietskom regióne.

Smrteľné zosuvy pôdy postihujú hornatú Strednú Áziu každý rok, väčšinou v jarnom období, pričom blokujú cesty v regióne, kde chýba dopravná infraštruktúra, a nútia rodiny, aby obnovovali domy od základov.

„Na severe Tadžikistanu sa vyskytli prívalové dažde a došlo k smrteľnému zosuvu pôdy,“ uviedol vo vyhlásení výbor pre mimoriadne situácie.

Uviedol, že prúdy zeminy sa v pondelok prehnali severným regiónom Sogd a uväznili ľudí, ktorí sa starali o dobytok.

„Počas pátracích akcií záchranári spod masy bahna vytiahli telá ôsmich pastierov. Pátranie po ďalších dvoch pokračuje,“ uviedla záchranná služba.

Dodala, že z trosiek v jednej z dedín v regióne, kde bahno zničilo niekoľko domov, boli vyzdvihnuté aj telá dvoch žien.

Záchranné služby uviedli, že zosuv pôdy v severnom regióne spôsobil, že vidiecke cesty sú neprejazdné, strhol elektrické vedenie a zničil desiatky domov a poľnohospodárskej pôdy.

zdroj: 24newshd.tv

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com