OBROVSKÉ nešťastie: Pri streľbe zahynuli traja ľudia vrátane dieťaťa

Podľa úradov muž vo štvrtok v supermarkete na Floride smrteľne postrelil ženu a dieťa a potom sa zabil, čo spôsobilo, že z obchodu v panike utiekli desiatky ľudí.

K streľbe došlo krátko po 11:30 v Publixe, ktorý sa nachádza v nákupnom centre, kde sú aj malé obchody a reštaurácie.

Detektívi skúmajú videozáznamy z bezpečnostných kamier a hovoria so svedkami, uviedla hovorkyňa úradu šerifa okresu Palm Beach Teri Barberová. Vyšetrovatelia sa podľa nej domnievajú, že strelec a obete sa mohli poznať. Žiadne mená neboli zverejnené.

Juan Guardia pre denník Palm Beach Post povedal, že bol v oblasti lahôdok, keď došlo k streľbe v uličke s výrobkami.

„Počul som: ‚Strieľajú! Pracovníčka Publixu povedala: ‚Utekajte! Strieľa sa!“ Guardia povedal. „Bol som vystrašený. Je to smutné, pretože všetko sa stalo rýchlo. Všetci utekali, niektorí zamestnanci plakali.“

Ron Glassman, konzultant v oblasti zvládania stresu, práve zaparkoval svoje auto a smeroval do iného obchodu, keď z Publixu vybehlo asi 50 zákazníkov a zamestnancov v malých skupinkách a kričali: „Je tu strelec, je tu strelec. Nechoďte tam.“

„Bolo to dosť chaotické. Ľudia boli veľmi otrasení,“ povedal Glassman.

Povedal, že ozbrojení zástupcovia šerifa v prilbách a nepriestrelných vestách prišli asi o päť minút neskôr.

Spoločnosť Publix vo svojom vyhlásení uviedla: „Myslíme na tých, ktorých táto tragédia zasiahla.“ Spoločnosť dodala, že spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní, ale odmietla ďalšie komentáre. Publix je najväčší floridský reťazec potravín a má viac ako 1 200 obchodov na juhu Spojených štátov.

Royal Palm Beach je predmestie strednej triedy so 40 000 obyvateľmi, vzdialené od Palm Beach približne 15 míľ (24 km) do vnútrozemia.

zdroj: apnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com