OBROVSKÉ nešťastie: Pri požiari továrne prišlo o život najmenej 16 osôb

Chemickú továreň v pakistanskom meste Karáčí zachvátil požiar, pri ktorom podľa úradov zahynulo najmenej 16 pracovníkov.

Požiar vypukol v továrni v Mehran Town, preplnenej štvrti Karáči, uviedol v piatok záchranár Mobeen Ahmed.

Z trosiek budovy, ktorá sa čiastočne zrútila, vyzdvihli najmenej 16 tiel, ale záchranná operácia stále prebieha, povedal Ahmed.

Viac ako 20 robotníkov sa nachádzalo v objekte, keď sa vznietila vysoko horľavá chemikália. Krátko nato sa rozšíril na celú budovu.

Bezprostredne nebolo jasné, čo požiar spôsobilo. Na televíznych záberoch bolo vidieť, ako hasiči hasia plamene, zatiaľ čo sanitky pokračovali v prevoze obetí do štátnej nemocnice.

Murtaza Wahab, hovorca provinčnej vlády, novinárom povedal, že hasiči požiar takmer zlikvidovali. Povedal, že policajti boli požiadaní, aby vyšetrili príčinu a tiež preveria, či majiteľ nainštaloval hasiace zariadenie.

Karáči je hlavným mestom provincie Sindh, kde si mnoho ľudí zriadilo továrne v obytných oblastiach v rozpore so stavebnými predpismi.

V roku 2015 zahynulo pri zrútení továrne v meste najmenej 30 ľudí.

V roku 2012 pri požiari v odevnej továrni v Karáčí zahynulo viac ako 250 robotníkov.

Tento incident vyvolal celosvetové pobúrenie, pretože továreň dodávala výrobky do svetových reťazcov vrátane nemeckého maloobchodného reťazca KiK.

 

zdroj: aljazeera.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com