OBROVSKÉ nešťastie: Pri havárii lietadla zahynulo sedem ľudí!

Ľahké lietadlo, ktoré viezlo turistov na prehliadku línií Nazca v peruánskej púšti, havarovalo a všetkých sedem ľudí na palube zahynulo.

Miestna polícia uviedla, že medzi zosnulými boli traja holandskí turisti, dvaja čílski turisti a dvaja peruánski členovia posádky.

Lietadlo sa zrútilo neďaleko letiska Maria Reiche v meste Nazca, uviedol brigádny generál Juan Tirado, hasič 82. hasičskej roty. „Nikto neprežil,“ povedal.

Veliteľ polície v Nazce nadrotmajster Edgar Espinoza novinárom povedal, že lietadlo sa po dopade na zem zrejme vznietilo.

Spoločnosť Aero Santos, ktorá je vlastníkom lietadla, uviedla, že na palube lietadla bolo päť turistov, pilot a druhý pilot.

Línie Nazca, jedna z najobľúbenejších peruánskych turistických atrakcií, je lokalitou svetového dedičstva UNESCO, kde sa nachádzajú stovky gigantických geoglyfov starých viac ako 2 000 rokov, na ktorých sú zobrazené postavy kolibríka, opice, pavúka, pelikána a veľryby.

Chránenú oblasť s rozlohou 400 km2 , ktorá leží asi 450 km južne od hlavného mesta Lima medzi mestami Nazca a Palpa, si turisti často pozerajú z oblohy, aby mali čo najlepší výhľad na obrovské staroveké postavy.

zdroj: theguardian.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com