OBROVSKÉ NEŠŤASTIE: Požiar na covidovom oddelení: V nemocnici zahynulo 15 pacientov s koronavírusom

Pri požiari na covidovom oddelení v nemocnici v meste Bharuch v štáte Gujarát v západnej Indii prišlo o život 15 hospitalizovaných, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestne policajné zdroje.

Päťdesiat ďalších pacientov zachránili zamestnanci nemocnice a hasiči. Požiar vypukol na covidovom oddelení na prízemí a bol uhasený do hodiny. Príčina požiaru sa vyšetruje. Týždeň predtým (23. apríla) vypukol požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici na okraji Bombaja, v oblasti Virar, kde zahynulo 13 pacientov s koronavírusom.

India čelí bezprecedentnému nárastu počtu infikovaných. Len od konca februára, keď nabrala na intenzite druhá vlna nákazy, pribudlo v Indii približne 7,7 milióna prípadov infikovaných. Celkovo v Indii od začiatku pandémie zaevidovali už viac ako 18 miliónov prípadov nákazy. Za posledných deväť dní tam denne pribúdalo vyše 300 000 novoinfikovaných.

India je celosvetovo najväčším producentom vakcín, na zvládanie vlastnej druhej vlny nákazy však nemá dosť zásob, hoci vláda tamojšieho premiéra Naréndru Módího chce už od soboty očkovať všetky vekové kategórie obyvateľstva. Prinajmenšom prvou dávkou vakcíny však dosiaľ zaočkovali menej než desať percent populácie tejto vyše 1,3-miliardovej krajiny.

Niektoré indické štáty v súvislosti s avizovanou vakcináciou všetkých vekových kategórii upozornili, že nemajú dostatočné zásoby vakcín a ľudí vo veku 18-45 rokov nebudú schopné začať okamžite očkovať. Indii medzičasom ponúkli pomoc vrátane dodávky liekov, kyslíka, pľúcnych ventilátorov či iného zdravotníckeho vybavenia už mnohé krajiny vrátane EÚ či USA.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com