OBROVSKÉ nešťastie: Po výbuchu v bani uviazli pod zemou desiatky baníkov!

Výbuch v uhoľnej bani na severe Turecka v piatok uväznil desiatky baníkov, informovali úradníci.

Najmenej 14 ďalších ľudí sa podarilo zachrániť alebo sa im podarilo z banského diela dostať vlastnými silami.

Príčina výbuchu v bani TTK Amasra Muessese Mudurlugu v meste Amasra v čiernomorskej pobrežnej provincii Bartin bola predmetom vyšetrovania.

Do oblasti bolo vyslaných niekoľko záchranných tímov, a to aj zo susedných provincií, uviedla turecká agentúra pre riešenie katastrof AFAD.

Bartinský guvernér Nurtac Arslan uviedol, že v bani je stále uväznených 49 ľudí.

Starosta mesta Amasra Recai Cakir predtým pre televíziu HaberTurk uviedol, že v čase výbuchu bolo v budove 87 robotníkov. Najmenej 14 z nich bolo buď zachránených, alebo vyšli z bane sami, povedal Cakir. Dvaja z nich boli zranení.

Podľa získaných informácií ležalo v bani „nehybne“ najmenej šesť pracovníkov, uviedol starosta, ale povedal, že nevie, či sú mŕtvi alebo zranení.

Súkromná tlačová agentúra DHA citovala jedného z robotníkov, ktorý povedal guvernérovi Arslanovi, že sa z bane dostal vlastnými silami. Opísal, že cítil „tlak“, ale povedal, že kvôli prachu a špine nič nevidel.

Ľudia sa ponáhľali do bane, aby získali správy o uviaznutých priateľoch alebo kolegoch, informovala agentúra DHA.

Pri najhoršom banskom nešťastí v Turecku zahynulo v roku 2014 pri požiari v uhoľnej bani v meste Soma na západe Turecka celkovo 301 ľudí.

zdroj: washingtonpost.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com