OBROVSKÉ nešťastie! Piati ľudia prišli o život pri páde lavíny: Ich totožnosť je stále neznáma!

Päť ľudí zahynulo v piatok pri páde lavíny v Tirolsku na rakúsko-švajčiarskych hraniciach. Ich totožnosť je stále neznáma.

Jedna zranená osoba bola letecky prevezená do Švajčiarska, uviedlo pre tlačovú agentúru APA tirolské riadiace stredisko. Tirolsko hlási v piatok nezvyčajne vysoký počet lavín.

Na mieste sú záchranné vrtuľníky zo Švajčiarska a Rakúska, ako aj policajný vrtuľník.

V Tirolsku dnes ráno zaznamenali už 13 lavín, z ktorých väčšina si nevyžiadala žiadne zranenia. V Söldene však lavína zasiahla lyžiarsky svah a zasypala päť ľudí, ktorých sa podarilo zachrániť.

Krátko po poludní dostalo tirolské riadiace stredisko hlásenia o lavínach v ďalších obciach. Lavína sa odtrhla aj v lyžiarskom stredisku Kaltenbach, ktorú spustili lyžiari mimo zjazdovky. Dve osoby boli čiastočne zasypané, ale podarilo sa ich zachrániť s pomocou inej osoby.

„Mrzí ma, že niekoľko dní varujete, varujete a znova varujete a potom sa za dva dni stane viac ako 50 registrovaných lavínových nehôd,“ povedal Rudi Mair, vedúci tirolskej lavínovej výstražnej služby.

S výnimkou východnej časti Tirolska platilo v piatok v celej spolkovej krajine výrazné lavínové nebezpečenstvo, čo je tretí stupeň výstrahy z piatich.

zdroj: rp-online.de

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com