OBROVSKÉ nešťastie: Na železničnom priecestí narazil do vlaku kamión, hlásia ranených!

Nemecký vlak smerujúci z poľského Štetína do Berlína narazil vo štvrtok ráno do nákladného auta na železničnom priecestí pri obci Kolbaskowo na severozápade Poľska. Dva vozne vlaku sa vykoľajili a jeden skončil na streche. Niekoľko ľudí utrpelo ľahké zranenia. Železničná trať v oblasti je zablokovaná, informoval portál onet.pl.

Podľa prvotných informácií vodič nákladného vozidla vošiel na železničné priecestie medzi obcami Kolbaskow a Smolecin na červenú. Povedal, že bol oslepený slnkom a nevšimol si červené svetlo.

Vodič kamióna prežil, pretože vlak, ktorý odišiel zo Štetína o 6:03, narazil do návesu. Ani v rýchliku nebol nikto vážne zranený, uviedla pre TVN24 hovorkyňa polície Katarzyna Leśnicka. Záchranná služba uviedla, že lekársku pomoc vyhľadalo osem ľudí s menšími odreninami a pomliaždeninami. Všetkých ich ošetrili na mieste.

Prerušenie vlakovej dopravy na trati by mohlo trvať až do večera, uviedla televízia TVN24 a dodala, že vlaky na časti trate už nahradila autobusová doprava. Havarovaný vlak patrí nemeckej spoločnosti Deutsche Bahn (DB).

zdroj: onet.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com