OBROVSKÉ nešťastie: Cyklista († 18) spadol pod žací stroj

Policajti v náchodskom regióne v susedných čechách vyšetrujú okolnosti tragickej nehody mladého cyklistu. Podľa polície 18-ročný mladík nezvládol svoju jazdu, keď prechádzal okolo kosiaceho stroja, ale vodič sprievodného vozidla ho mal vopred upozorniť.

Nehoda sa stala v pondelok podvečer v Medzilesí na Náchodsku. Podľa vyšetrovateľov cyklista jazdil z centra Medzilesia na Snežnú a zrejme sa nesprával disciplinovane.

„V snahe vyhnúť sa protiidúcej kosačke Krone zišiel z pravej strany cesty na pokosený trávnatý pás a tam pokračoval v jazde,“ uviedla v pondelok policajná hovorkyňa Šárka Pižlová.

Podľa hovorcu mladík pokračoval v jazde aj napriek tomu, že ho vodič sprievodného vozidla, ktoré išlo ako prvé, ústne upozornil, že stroj zaberá celú šírku cesty.

„Pri prechádzaní dvoch vozidiel pravdepodobne nezvládol riadenie, potkol sa a spadol do oblasti ľavého zadného kolesa kosačky, ktorá ho následne prešla,“ uviedla hovorkyňa.

Správnou reakciou podľa polície bolo zastaviť a počkať, kým vozidlá prejdú.

U vodiča kosačky bola skúška na alkohol negatívna, zatiaľ čo u cyklistu policajti nariadili súdnu pitvu. Presné príčiny nehody polícia vyšetruje.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com