OBROVSKÉ nešťastie: 15-ročné dievča pri plávaní zabil blesk!

V sobotu zomrelo 15-ročné dievča, ktoré zasiahol blesk počas kúpania v mori pri pobreží amerického štátu Gerogia. Nehoda sa skončila tragicky, hoci dievča bolo vytiahnuté z vĺn hneď po zásahu bleskom a na mieste ho oživovali hasiči a záchranári.

„Videl som to všetko. Stalo sa to v (reštaurácii) Lighthouse Pizza North. Záchranári odviedli skvelú prácu, keď jej v aute poskytli prvú pomoc a čo najrýchlejšie ju odovzdali záchranárom, dúfam, že prežije,“ napísal na Facebooku jeden zo svedkov boja o život mladej plavkyne.

O život dievčaťa však márne bojovali záchranári, hasiči a po nich aj lekári. Po prevoze do nemocnice bola vyhlásená za mŕtvu. „Obyvatelia ostrova Tybee sú hlboko zarmútení stratou tejto mladej dámy. Súcitíme s jej rodinou a priateľmi,“ citoval denník Daily Mail vyhlásenie miestnej radnice.

Podľa Národnej meteorologickej služby USA blesk v Spojených štátoch každoročne zraní alebo usmrtí približne päťdesiat ľudí, väčšinou však na pevnine. Údery blesku do plavcov alebo kúpajúcich sa sú zriedkavé.

„Blesky neudierajú do oceánu tak často ako na pevnine, ale keď udrú, voda pôsobí ako vodič a šíri úder do okolia,“ dodal americký Národný oceánografický a atmosférický úrad.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com