OBROVSKÉ nešťastie: 10-ročný chlapec na Ukrajine vypálil na lunapark protitankovú strelu, zranených je najmenej 8 osôb!

Ukrajinský štátny vyšetrovací úrad oznámil podozrenie, že dvaja príslušníci armády sa podieľali na zranení detí na výstave zbraní v Černihove.

Sankcia článku stanovuje trest vo forme odňatia slobody až na 10 rokov.

Podozrenie bolo oznámené príslušníkovi armády, ktorý umožnil dieťaťu stlačiť spúšť, a jeho veliteľovi, ktorý nariadil podriadeným príslušníkom armády priniesť na výstavu zbrane na predvedenie. Osoby boli zadržané, na súd bude podaný návrh na zvolenie preventívneho opatrenia vo forme väzby.

Počas ukážky zbraní jeden z príslušníkov umožnil dieťaťu vziať do ruky vybavený protitankový granát (RPG-26) a stlačiť spúšť. V dôsledku streľby bolo zranených najmenej deväť osôb, z toho šesť detí.

Vojenskí policajti boli zadržaní a súdu bude predložený návrh na ich vzatie do väzby pred začatím súdneho procesu.

Prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že boli zadržané dve osoby, ktoré sa podieľali na výbuchu na výstave v Černihove 3. septembra: jedna osoba, ktorá dala príkaz na prinesenie bojových zbraní na verejné mestské podujatie, a druhá, ktorá umožnila dieťaťu manipulovať so zbraňou.

Na podujatí, ktorého súčasťou bola interaktívna aktivita pre deti, 3. septembra popoludní v historickej časti Černihova vybuchol ručný protitankový granátomet a došlo k explózii.

Pôvodne boli známe 4 zranené deti. Viačeslav Čaus, náčelník vojenskej správy Černihivskej oblasti, oznámil, že v dôsledku výbuchu vyhľadalo lekársku pomoc 15 ľudí vrátane 8 detí. Jedno dvojročné dieťa sa v dôsledku incidentu podrobilo operácii a je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

zdroj: pravda.com.ua

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com