OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Zrážka osobného vlaku s nákladným: Hlásia 11 zranených a 3 mŕtvych!

Pri zrážke vlakov, ku ktorej došlo v piatok okolo 21.30 h v Rajići  v strednom Chorvátsku, približne 120 kilometrov východne od Záhrebu, zahynuli traja ľudia a 11 bolo zranených, povedal novinárom na mieste nehody premiér Andrej Plenković.

Jedenásť zranených osôb bolo hospitalizovaných – jedna v Pakraci, sedem v Novej Gradiške a tri v Slavonskom Brode, uviedol premiér a dodal, že medzi nimi sú chorvátski aj zahraniční štátni príslušníci. Uviedol, že ďalšie podrobnosti možno získať od Červeného kríža v Novskej Bračke.

Osobný vlak bol na ceste z Vinkoviec do Novskej. K nehode došlo asi 10 minút pred dosiahnutím cieľovej stanice, keď v Rajiči narazil do stojaceho nákladného vlaku. Vozne osobného vlaku od nárazu vyskočili z koľajníc.

V nákladnom vlaku bol len rušňovodič, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici v Pakraci. Nákladný vlak prišiel zo Sidu v Srbsku a zastavil v Rajiči zrejme pre technickú poruchu.

Plenković nechcel špekulovať o príčine nehody, konkrétne o tom, či rušňovodič osobného vlaku prešiel na červenú.

Plenković poznamenal, že zranených môže byť viac, pretože niektoré časti vlaku sú roztrúsené mimo železničnej trate. Uviedol, že na mieste sú všetky záchranné zložky, ktoré avizovali vyšetrovanie s cieľom zistiť príčiny nehody.

zdroj: hr.n1info.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com