OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Zrážka autobusu s nákladiakom si vyžiadala najmenej 8 životov a 44 zranených!

Pri autonehode, ktorá sa stala vo štvrtok neďaleko juhoegyptskej provincie Asuán, zahynulo osem ľudí a 44 utrpelo zranenia, informovala štátna egyptská tlačová agentúra.

Incident sa stal skoro ráno, keď sa osobný autobus zrazil s nákladným autom na diaľnici spájajúcej Awsan s Abú Simbelom, sídlom starovekých chrámov Ramzesa II, uviedla agentúra MENA.

Na miesto nehody sa ponáhľali vozidlá záchrannej služby, ktoré previezli telá obetí do márnice v Asuáne a zranených do hlavnej nemocnice v provincii, dodala správa.
Smrteľné dopravné nehody si v Egypte, ktorý má zlé výsledky v oblasti bezpečnosti dopravy, každoročne vyžiadajú tisíce obetí. Nehody a kolízie sú väčšinou spôsobené prekročením rýchlosti, zlými cestami alebo nedostatočným presadzovaním dopravných predpisov.

V januári zahynulo najmenej 16 ľudí 18 ďalších utrpelo zranenia pri zrážke mikrobusu s autobusom verejnej dopravy na Sinajskom polostrove v Egypte.
Egyptská oficiálna štatistická agentúra uvádza, že v roku 2019, ktorý je posledným rokom, za ktorý sú k dispozícii štatistiky, došlo k približne 10 000 dopravným nehodám, pri ktorých zahynulo viac ako 3 480 osôb. V roku 2018 sa stalo 8 480 dopravných nehôd, ktoré si vyžiadali viac ako 3 080 mŕtvych.

zdroj: arabnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com