OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Zrážka autobusu s cisternovým vozidlom. Hlásia minimálne 18 mŕtvych!

Pri sobotňajšej zrážke cisternového vozidla prevážajúceho palivo a osobného autobusu zahynulo na severe Mexika najmenej 18 ľudí, informovali úrady.

Prokurátori v severnom pohraničnom štáte Tamaulipas uviedli, že nehodu mohol spôsobiť jeden z dvoch cisternových prívesov nákladného auta, ktorý sa stratil.

Pri zrážke obe vozidlá úplne zhoreli. Na policajných fotografiách bolo vidieť, že z autobusu zostala len spleť dymiaceho a zuhoľnateného kovu.

Polícia štátu Tamaulipas pôvodne našla deväť súprav pozostatkov, ale do skorého popoludnia prokurátori uviedli, že sa našlo ďalších deväť. Počet mŕtvych by sa podľa nich mohol zvýšiť.

K nehode došlo pred svitaním na diaľnici, ktorá vedie do mesta Monterrey na severe krajiny.

Vodič nákladného auta s palivom zrejme prežil a je predmetom vyšetrovania. Autobus zrejme vyrazil zo stredného štátu Hidalgo a smeroval do Monterrey.

Náves ťahal dva cisternové prívesy v tandeme. Takéto nákladné vozidlá s dvoma kontajnermi boli v minulosti účastníkmi mnohých smrteľných nehôd.

Keďže hmotnostné obmedzenia a bezpečnostné kontroly v Mexiku sú laxné, v minulosti sa objavili výzvy na zákaz týchto extrémne ťažkých a ťažkopádnych nákladných vozidiel.

Štátna prokuratúra vo svojom vyhlásení uviedla, že „k nehode mohlo dôjsť, pretože sa uvoľnila jedna z palivových nádrží“.

zdroj: apnews.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com