OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Zrážka autobusu s cisternou si vyžiadala najmenej 20 životov a najmenej šesť cestujúcich je v kritickom stave!

V utorok pred svitaním narazil na diaľnici vo východnom Pakistane osobný autobus do nákladného auta s palivom a spôsobil požiar, pri ktorom zahynulo najmenej 20 ľudí, informovala polícia a záchranári.

Podľa úradov sa nehoda stala neďaleko mesta Džalalpur Peerwala v provincii Pandžáb. Autobus cestoval z východného mesta Lahore do južného prístavného mesta Karáči.

Tahir Wattoo, predstaviteľ miestnej samosprávy v Multáne, najbližšom okrese, uviedol, že podľa prvých informácií zrážku spôsobila nedbanlivosť vodiča autobusu. Podľa fotografií z miesta nehody vodič, ktorý tiež zahynul, narazil do zadnej časti palivového vozidla.

Dodal, že zranení boli prevezení do nemocnice a najmenej šesť cestujúcich je v kritickom stave.

Niektoré z tiel boli spálené na nepoznanie a pred odovzdaním tiel rodinám sa vykonajú testy DNA na identifikáciu pozostatkov, povedal tiež Wattoo.

Premiér Šahbáz Šaríf vyjadril vo svojom vyhlásení sústrasť a požiadal zdravotnícke orgány, aby zraneným poskytli čo najlepšiu liečbu.

Smrteľné dopravné nehody sú v Pakistane časté v dôsledku zlej cestnej infraštruktúry a nerešpektovania dopravných predpisov.

 

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com