OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zosuvy pôdy a záplavy usmrtili najmenej 24 ľudí, pre záplavy museli svoje domovy opustiť tisícky ľudí!

Najmenej 24 ľudí zahynulo v Quite, keď sa pri prudkých dažďoch odtrhol svah hory Ruco Pinchincha a do ulíc sa valil príval bahna a skál. Okrem toho bolo v ekvádorskom hlavnom meste zranených 32 ľudí. Osem domov bolo úplne zničených a ďalšie vážne poškodené.

V utorok večer sa po 24 hodinách silného dažďa odtrhol podmáčaný svah.

Ulicami vo štvrtiach La Gasca a La Comuna sa valili až trojmetrové vlny bahna, ktoré odnášali autá, motocykle a odpadkové koše. V utorok ráno ešte stále stekalo blato po svahu.

Imelda Pachecová pocítila, že dom sa začal hýbať, akoby prišlo zemetrasenie. Zrazu sa cez dvere a okná valila kalná voda s kameňmi.

„Sotva som stihla chytiť svojho štvorročného syna za ruku a vybehla som po schodoch na terasu. Zrazu zmizli predné a bočné steny,“ povedala agentúre AP.

„Myslela som si, že zomriem spolu so svojím synom. Pevne sme ho objali, triasli sme sa zimou a strachom. To bol jediný spôsob, ako sme prežili,“ povedala.

„Kričali sme na susedov na prvom poschodí, ale voda odniesla matku s dieťaťom,“ povedala o osude ostatných nájomníkov.

Keď zasahovali hasiči a policajti, vyzývali ľudí, aby nekričali, pretože potrebujú počuť výkriky zranených, aby ich našli.

„Prišiel som o všetko, nemám nič. Všetko je preč,“ povedala 65-ročná Laura Quiñónezová, keď sa jej susedia snažili vytiahnuť zvyšky zariadení z trosiek domov.

zdroj: bbc.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com