OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Záchranári v rieke Belá objavili pozostatky Čecha. S raftom sa tu prevrátil včera!

Dňa 14.05.2022 v podvečerných hodinách bola Horská záchranná služba požiadaná Obvodným oddelením Policajného zboru Liptovský Hrádok o súčinnosť pri pátraní po nezvestnom rafterovi, s ktorým sa počas splavovania rieky Belá prevrátil v časti pod Hrdovom raft.

V rafte sa s ním nachádzala aj žena, ktorej sa však podarilo dostať na breh. Muža silný prúd vody unášal v smere toku ďalej. Do pátrania boli ešte v ten večer nasadení štyria psovodi HZS z Oblastných stredísk HZS Vysoké a Západné Tatry a jeden príslušník Školiaceho strediska HZS, ktorí až do zotmenia, spolu s príslušníkmi HaZZ prepátravali brehy od Hrdova až po „Starý salaš“. Podarilo sa im objaviť len raft a prilbu nezvestného. Dnes, 15.05.2022, sa od rána v pátraní pokračovalo.

Pátrania sa zúčastnili 4 psovodi HZS z Vysokých a Západných Tatier a jeden príslušník Školiaceho strediska HZS. Dvojica príslušníkov SLP a Oblastného strediska HZS Nízke Tatry prepátravala vytypovanú lokalitu zo vzduchu, pomocou pátracieho drona.

Do pátrania boli nasadení aj príslušníci HaZZ a PZ SR. V popoludňajších hodinách služobný pes označil miesto asi 800 metrov pod „Starým salašom“ a takmer 2 km od miesta prevrátenia sa raftu a následne psovod HZS spozoroval v rieke medzi kmeňmi stromov zakliesnené telo. Telesné pozostatky 62 – ročného muža českej národnosti záchranári HZS v súčinnosti s príslušníkmi HaZZ a pracovníkmi Slovenského vodohospodárskeho podniku vyprostili z rieky a odovzdali príslušníkom Polície SR.

zdroj: Horská záchranná služba

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com