OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Za 12 dní podľahli covidu otec, matka a syn. Nikto z nich nebol zaočkovaný!

Nemeckým mestom Neuenbürg v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko otriasol tragický prípad rodiny Pattiovcov. Päť sestier, z ktorých štyri sú maloleté, sa stalo sirotami. Rodičia a najstarší brat dievčat podľahli koronavírusu.

Podľa týždenníka Focus a denníka Bild ani jeden z nich nebol očkovaný.

Ako prvý sa nakazil 30-ročný syn Massimiliano. Koncom novembra sa necítil dobre. Mal horúčku a problémy s dýchaním. Urobil si teda test, ktorý bol pozitívny.

Mladý muž nešiel k lekárovi. Rozhodol sa pre samoliečbu. Ale 3. decembra zomrel v spánku.

Druhou nakazenou v rodine bola deväťročná Alexia, najmladšia zo sestier. Na rozdiel od svojho brata však mala mierny priebeh a teraz sa jej darí dobre, píše denník Bild.

Jej otec Claudio (58) a matka Rita (49) však ochoreli hneď po nej a ich stav sa každým dňom zhoršoval. Obaja skončili v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti a napriek všetkej starostlivosti sa ich stav zhoršoval.

Ako prvý upadol do kómy otec rodiny. Rite sa podarilo skontaktovať s Lucianom (39), manželovým synom z prvého manželstva, aby jeho nevlastným sestrám oznámil, že ich otec je na tom veľmi zle.

Tiež upadla do kómy. Zomrela 13. decembra, jej manžel o dva dni neskôr. „Nemohli sme sa s nimi ani rozlúčiť,“ povedal Luciano pre denník Bild.

Najstaršia zo sestier, 24-ročná Daisy, teraz žije samostatne. Zvyšné štyri neplnoleté dievčatá Cindy (17), Joy (16), Amy (12) a Alexya zatiaľ bývajú u tety.

Všetci sú traumatizovaní a odmietajú sa vrátiť do domu, ktorý obývali so svojimi rodičmi. Luciano a Daisy v súčasnosti rokujú s úradmi o tom, aby boli dievčatá umiestnené do ich starostlivosti.

Pohreb rodičov a najstaršieho brata sa konal minulú stredu. Luciano sa dal zaočkovať hneď po smrti svojho otca. „Bola chyba, že to naša rodina neurobila,“ povedal.

 

zdroj: focus.de

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com