OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Výbuch palivovej cisterny. Zahynulo takmer 100 ľudí!

Najmenej 91 ľudí zahynulo po výbuchu cisterny, ku ktorému došlo v piatok večer v hlavnom meste Sierra Leone Freetown. Počet obetí spresnilo vedenie márnice, ale nemusí byť konečný. Vedúci úradu krízového riadenia NDMA Mohamed Lamrane Bah pre CNN dodal, že niekoľko ľudí je v kritickom stave v nemocnici.

„Máme veľa obetí, spálené telá,“ povedal Brima Bureh Sesay, šéf záchranárov. „Je to hrozné,“ dodal.

Riaditeľ márnice Sinneh Kamara, ktorého citovala agentúra Reuters, uviedol, že do zariadenia vo Freetowne bolo doručených 91 tiel ľudí, ktorí prišli o život pri rannom výbuchu cisterny. Starostka mesta Yvonne Aki-Sawyerová však upozornila, že rozsah tragédie ešte nie je známy. „Hovorí sa, že o život prišlo viac ako 100 ľudí,“ napísala na Facebooku.

K tragédii došlo na križovatke pri supermarkete Choithram v okrese Wellington, kde sa cisterna zrazila s iným nákladným autom. Starosta uviedol, že ľudia zomreli, keď sa po nehode priblížili ku kamiónu v snahe vyčerpať unikajúce palivo. Vtedy došlo k výbuchu.

Prístav Freetown s miliónom obyvateľov bol v posledných rokoch dejiskom ďalších tragických udalostí. V marci sa pri požiari v tamojšom slume zranilo 80 ľudí a viac ako 5 000 ľudí muselo byť vysťahovaných. V roku 2017 sa po silných dažďoch vylialo do mesta množstvo bahna. O život prišlo až 1 000 ľudí a 3 000 ďalších zostalo bez domova.

zdroj: bbc.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com