OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Výbuch a následný požiar budovy si vyžiadali sedem obetí vrátane detí!

Pri výbuchu a následnom požiari, ktorý v pondelok večer zachvátil obytnú budovu v juhofrancúzskom prímorskom meste Saint-Laurent-de-la-Salanque, zahynulo podľa spravodajského servera BFM TV najmenej sedem ľudí vrátane dvoch detí.

Ďalších približne 30 ľudí je zranených a dvaja ľudia sú stále nezvestní. Príčina výbuchu zatiaľ nie je jasná.

Okolo 1:30 vybuchla budova, v ktorej sa nachádzalo bistro a obchod s potravinami. Následný požiar sa rozšíril na ďalšie dvojpodlažné budovy. Podlahy budov sa zrútili.

Detonácia prebudila aj Nadine Bretovú, 59-ročnú obyvateľku jedného z bytov na ulici. To, čoho bola svedkom, opísala francúzskej televíznej stanici BFM TV ako scény hrôzy a strachu. „Z protiľahlej budovy volala o pomoc nejaká pani. Keď som otvorila okno, už som nepočula jej hlas. Budovy boli spustošené plameňmi, bola to úplná panika,“ povedala.

„Počul som veľmi hlasný výbuch a potom som uvidel veľké plamene. Potom sme počuli strašný krik a okná na druhej strane ulice vybuchli. Požiar vznikol v obchode s potravinami alebo v bufete na prízemí,“ opisuje ďalší svedok.

Ráno záchranári objavili v troskách obchodu s potravinami a rýchleho občerstvenia päť mŕtvych tiel. Obete sa popálili alebo udusili výparmi.

Prokurátor Jean-David Cavaillé napoludnie uviedol, že počet obetí stúpol na sedem, vrátane jedného dojčaťa a jedného staršieho dieťaťa. Počet obetí je však zatiaľ predbežný. Jedna až dve osoby sú stále nezvestné. Vyšetrovanie v jednej z budov sťažuje jej narušená konštrukcia.

Záchranári previezli do nemocnice 30-ročného muža, ktorý vyskočil z druhého poschodia, aby unikol plameňom. Zranenia utrpeli aj ďalšie osoby. Úrady evakuovali bližšie nešpecifikovaný počet ľudí.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin prerušil pracovnú cestu do Montpellier a vydal sa na miesto požiaru.

zdroj: euronews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com