OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Vo väznici vypukol masívny požiar: Hlásia najmenej 4 obete a desiatky zranených!

Najmenej štyria ľudia zahynuli pri požiari, ktorý v sobotu večer zachvátil známu iránsku väznicu Evin po stretoch väzňov s bezpečnostnými silami, a ďalších viac ako 60 osôb utrpelo zranenia.

„Zloduchovia a zločinci zapálili sklad väzenských odevov, čo spôsobilo požiar vo väznici Evin,“ povedal úradník. „Situácia je teraz pod dôkladnou kontrolou a vo väznici je pokoj, zatiaľ čo hasiči požiar hasia.“

Justičná tlačová agentúra v nedeľu dodala, že štyria väzni – ktorých totožnosť nebola zverejnená – boli odsúdení za krádež a zomreli v dôsledku nadýchania sa dymu, zatiaľ čo ďalší štyria zostali v kritickom stave.

Agentúra uviedla, že niektorí väzni, ktorí boli obvinení z „nebezpečných a násilných trestných činov“, sa márne pokúšali utiecť z väznice, v ktorej sú umiestnení demonštranti zatknutí počas rozsiahlych protestov a politickí väzni.

Videá a fotografie v miestnych médiách ukazovali oheň a dym stúpajúci z väznice. Vo väznici Evin sú zadržiavaní aj cudzinci vrátane Američanov a Európanov. Podľa úradov bolo počas protestov zatknutých najmenej deväť cudzincov.

Štátna televízia potvrdila, že zomrelo viac ako 40 demonštrantov, ale Amnesty International uviedla, že mŕtvych je najmenej 144 vrátane 23 detí.

Hoci sa v posledných dňoch zdá, že demonštrácie sa v porovnaní s týždeňom predtým zmiernili, analytici varujú, že ďalšie zabíjanie by mohlo nepokoje vystupňovať.

Správy o tom, že minulý týždeň bola v severozápadnom meste Ardabil zabitá tínedžerka, vyvolali nový hnev. Úrady tieto správy popreli.

Ali Daei, bývalá futbalová hviezda z tohto regiónu, povedal, že mlčanie o protestoch spôsobilo ďalšie násilie vrátane smrti dievčaťa v Ardabilu.

„Toto mlčanie má na svedomí ďalšie úmrtia a každý deň prichádza k novej strate,“ napísal v sobotu na Instagrame.

zdroj: ft.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com