OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Vietor na hudobnom festivale strhol časť pódia, jeden človek zomrel a desiatky ľudí utrpeli zranenia!

Jeden človek zahynul a desiatky ľudí utrpeli zranenia, keď silný vietor spôsobil v sobotu v skorých ranných hodinách zrútenie časti pódia na festivale tanečnej hudby neďaleko španielskeho mesta Valencia, informovali regionálne záchranné služby.

Poškodená bola aj ďalšia infraštruktúra, keď poryvy vetra bičovali Medusa Festival, obrovský festival elektronickej hudby, ktorý sa konal počas šiestich dní v meste Cullera na východnom pobreží južne od Valencie.

Traja zo zranených utrpeli vážne poranenia a 14 malo ľahšie zranenia, informovala regionálna záchranná služba na Twitteri. Regionálne zdravotnícke úrady neskôr uviedli, že ošetrených bolo 40 ľudí.

„Sme úplne zničení a zarmútení tým, čo sa dnes ráno stalo,“ uviedli organizátori vo vyhlásení na facebookovej stránke festivalu.

Uviedli, že „mimoriadne“ poveternostné podmienky spôsobili škody na rôznej infraštruktúre v areáli festivalu.

„Okolo štvrtej hodiny ráno nečakaný a prudký silný vietor zničil niektoré oblasti festivalu, čo prinútilo manažment prijať okamžité rozhodnutie o opustení koncertného areálu, aby sa zaručila bezpečnosť účastníkov, pracovníkov a umelcov,“ uviedli organizátori.

Festival bol podľa nich na čas prerušený.

Národná televízna stanica TVE ukázala zábery silných nárazov vetra, ktorý uprostred noci bičoval stany ľudí.

„Sme v šoku, pretože sme boli 30 metrov od pódia. Mohol som to byť ja, mohol to byť ktokoľvek,“ povedal pre TVE Jesus Carretero, ktorý sa na festivale zúčastnil so svojím bratom.

Národná meteorologická agentúra AEMET uviedla, že v noci došlo k „silným nárazom vetra a náhlemu nárastu teplôt“, pričom na letisku Alicante v regióne Valencia zaznamenali nárazy vetra s rýchlosťou 82 km/h.

 

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com