OBROVSKÁ TRAGÉDIA v Trnave: Po strete s autom zomrel 85 ročný cyklista, boj o život prehral!

V TRNAVE ZOMREL 85 ROČNÝ CYKLISTA. PO STRETE S AUTOM BOJ O ŽIVOT PREHRAL.
Dopravní policajti vyšetrujú úmrtie cyklistu ako prečin usmrtenia.
Starší muž išiel na bicykli po Trnave od Ulice Hospodárskej smerom k parku J. Kráľa. V sobotu, krátko po 18.00 h prechádzal z cestičky pre cyklistov na priechod. Pravdepodobne si neuvedomil, že na priechode nemá prednosť a vošiel rovno do jazdnej dráhy autu Toyota Corola. 58 ročný vodič už nestihol zareagovať a došlo k ich zrážke. Aj napriek rýchlemu zásahu posádky RZP, muž vážnym zraneniam v nemocnici o pár hodín podľahol. Policajti alkohol u vodiča auta po nehode nezistili.
Policajti okolnosti a presné príčiny nehody naďalej vyšetrujú.
Ak ste boli svedkom tejto udalosti, aj vaša svedecká výpoveď nám pomôže k rýchlejšiemu objasneniu tragickej nehody. Informácie môžete oznámiť osobne na dopravnom inšpektoráte v Trnave, alebo môžete kontaktovať políciu cez súkromnú správu fb sr – trnavský kraj.
Na priechode pre cyklistov nemá cyklista absolútnu prednosť. Pred vjazdom na priechod pre cyklistov sa cyklista musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Cyklista môže prechádzať cez vozovku, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel, aby vodič nemusel náhle zmeniť rýchlosť a smer jazdy.
Zároveň vodič je povinný dbať pred priechodmi pre cyklistov na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a zároveň nesmie ohroziť cyklistov prechádzajúcich cez priechod pre cyklistov.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com