OBROVSKÁ TRAGÉDIA v Trenčíne! Po páde z kolobežky zahynul 50-ročný muž!

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu v Trenčíne na úrovni Električnej ulice, na hrádzi popri rieke Váh, pri ktorej zomrel kolobežkár.

Na hrádzi, ktorú využívajú najmä chodci, cyklisti, korčuliari a kolobežkári našiel v nočných hodinách náhodný okoloidúci telo 50-ročného muža bez známok života s poranením hlavy. Na mieste činu bola nájdená na zemi ležiaca elektrická kolobežka. K mužovi boli privolaní záchranári, ktorí mu, žiaľ, už nedokázali pomôcť. Všetky bližšie detaily dopravnej nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIA PRE KOLOBEŽKÁROV

Aj kolobežka je považovaná za vozidlo a jej vodič je povinný riadiť sa zákonom o cestnej premávke.
Šoféri, cyklisti ale ani kolobežkári nesmú požiť alkohol pred jazdou. Pokuta za takýto priestupok môže byť uložená až vo výške 650€. V mestách, v obci a na cestičke pre cyklistov je tolerancia alkoholu do pol promile.
Pre jazdu na kolobežke platí viacero pravidiel, ktoré treba mať na pamäti. Vždy musíte riadiť oboma rukami. Výnimka platí len vo chvíli, keď dávate znamenie o zmene smeru jazdy. Počas jazdy je zakázané obsluhovať mobilný telefón. Zakázané je aj jazdiť na kolobežke vo dvojici.
Jazda na chodníku je povolená len ak jazdíte po pravej strane a vaša rýchlosť neprevyšuje rýchlosť chodcov (maximálne 5 až 6 kilometrov za hodinu. Pokiaľ ide kolobežkár rýchlejšie, dopúšťa sa priestupku a ohrozuje tým aj bezpečnosť chodcov na chodníku).
Netreba zabúdať na to, že aj pre kolobežkára platí, že je nutné byť zodpovedný a ohľaduplný.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com