OBROVSKÁ TRAGÉDIA v policajnej rodine: Muž zabil svoju družku, dve maloleté deti a potom seba!

Štyroch mŕtvych ľudí vrátane dvoch detí našli v stredu policajti v Rožnove pod Radhoštěm na Vsetínsku v susedných Čechách.

Polícia prípad vyšetruje ako trojnásobnú vraždu. Podľa vyšetrovateľov muž zastrelil svoju družku a jej dve deti a potom spáchal samovraždu. Tá žena bola policajná dôstojníčka. Podľa portálu Právo boli členmi tej istej rodiny. Otec bol príslušníkom Mestskej polície vo Vsetíne.

„O život prišli dvaja dospelí a dve malé deti. Momentálne sme na mieste činu a vyšetrujeme aj motív páchateľa,“ uviedla policajná hovorkyňa Simona Kyšnerová s tým, že išlo o deti predškolského veku a všetky obete mali strelné poranenia.

Detektívi neskôr spresnili, že prípad vyšetrujú ako trojnásobnú vraždu.

„Štyridsaťdeväťročný muž zastrelil svoju 35-ročnú družku a jej deti. Potom obrátil zbraň proti sebe. Jednou z obetí je policajt,“ uviedla polícia na Twitteri.

Podľa Práva bol otec detí zástupcom riaditeľa mestskej polície v jednej z obcí v okrese Vsetín.

„Môj vnuk a ich staršia dcéra chodili do škôlky, mali nastúpiť do prvej triedy. Dievčatko malo dnes narodeniny a v sobotu rodičia chystali veľkú oslavu pre ostatné deti, vrátane skákacieho hradu,“ povedal pre Právo jeden zo susedov.

Druhá dcéra bola podľa susedov o dva roky mladšia. „Otec ich často učil jazdiť na bicykli na ulici. V dome žili asi tri alebo štyri roky,“ uviedol sused. Podľa miestnych obyvateľov bol muž žiarlivý.

Nejde o prvú viacnásobnú vraždu vo Vsetínskom kraji v tomto roku. Podľa polície v obci Loučka zabil koncom apríla tridsaťjedenročný muž v ich rodinnom dome svoju o rok staršiu manželku a ich tri malé deti, všetky vo veku do päť rokov. Potom sa porezal nožom a nakoniec spôsobil výbuch domu. V júni detektívi obvinili muža z vraždy a súd ho následne poslal do väzby.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com