OBROVSKÁ TRAGÉDIA: V nemocnici vypukol po zapálení sviečky požiar, zahynuli traja ľudia!

Na Ukrajine zahynuli traja ľudia po tom, čo sviečka zapálená na pamiatku pacienta, ktorý zomrel na Covid-19, podpálila jednotku intenzívnej starostlivosti, informovali v stredu úradníci.

V utorok zamestnanec nemocnice v Kosove, západnom meste na okraji Karpát, podľa miestnej tradície zapálil sviečku na pamiatku nedávno zosnulého pacienta s koronavírusom, uviedli záchranné služby.

Sviečka bola zapálená na oddelení intenzívnej starostlivosti nemocnice, kde pracovalo päť kyslíkových koncentračných prístrojov, pričom zariadenie sa okamžite vznietilo.

„Neznalosť elementárnych fyzikálnych zákonov a nerešpektovanie bezpečnostných pravidiel viedli k nenapraviteľným stratám,“ uviedla záchranná služba a incident označila za „strašnú chybu“.

Traja ľudia – vrátane dvoch pacientov – zahynuli. Ďalším štyrom ľuďom ošetrili ťažké popáleniny.

Smrteľné požiare sú v bývalej sovietskej krajine časté v dôsledku nedostatočného dodržiavania bezpečnostných predpisov a starnúcej infraštruktúry.

Vo februári výbuch kyslíka zabil jedného pacienta s koronavírusom a ďalšieho zranil v nemocnici v západnom meste Černivci.

V tom istom mesiaci zomreli štyria ľudia v juhozápadnom meste Záporožie po tom, ako požiar zachvátil jednotku intenzívnej starostlivosti nemocnice, v ktorej sa liečili pacienti s koronavírusom.

zdroj: barrons.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com