OBROVSKÁ TRAGÉDIA: V Domove dôchodcov v noci vypukol požiar: Zahynulo päť ľudí!

Pri požiari domova dôchodcov v meste Moncada (Valencia) zahynulo päť ľudí a osem bolo zranených, z toho traja vážne, ako informoval úrad pre mimoriadne situácie Generalitat.

Požiar vypukol v utorok okolo 23.21 h v centre, ktoré sa nachádza na ulici Calle Mayor v obci Valencia, a vynútil si preventívne vysťahovanie 70 obyvateľov. Podľa zdrojov boli na miesto mobilizované štyri tímy z konzorcia hasičov, dve SAMU a dve základnej podpory života (SVB), pričom sa uvádza, že požiar bol zvládnutý okolo 01:20 ráno.

Pri požiari sa v dôsledku otravy dymom zranilo osem ľudí, z toho traja vážne, a boli prevezení do rôznych nemocníc.

Podľa týchto zdrojov sa požiar po príchode do rezidencie už naplno rozvinul a zasiahol jedno krídlo budovy a hasiči okamžite začali so záchrannými a hasiacimi prácami. Hasiči zachránili asi dvadsaťpäť obyvateľov zvnútra objektov, z ktorých časť musela byť neskôr ošetrená zdravotnými liekmi. V spolupráci s civilnou gardou, miestnou políciou, civilnou ochranou a vlastnými zamestnancami centra sa podarilo vysťahovať zvyšok rezidencie, celkovo asi 70 osôb.

Príčina požiaru zatiaľ nie je známa. Prvé zistenia vyšetrovateľov však podľa miestnych médií naznačujú, že ho mohol spôsobiť skrat v kyslíkovej jednotke.

zdroj: thecanadian.news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com