OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Útočník v škôlke nožom usmrtil tri osoby: Šesť je zranených!

Polícia v južnej Číne pátra po mužovi, ktorý v stredu v materskej škole v provincii Ťiang-si na juhu krajiny údajne zabil troch ľudí a šiestich zranil.

Vo vyhlásení polície bol 48-ročný podozrivý identifikovaný priezviskom Liu. V krátkom vyhlásení neboli uvedené žiadne ďalšie podrobnosti o stredajšom rannom útoku v provinčnom okrese Anfu.

Polícia vo vyhlásení na čínskej sociálnej sieti Sina Weibo priblížila, že „gangster so šiltovkou a maskou“ na tvári vtrhol do súkromnej škôlky v okrese An-fu stredu okolo 10.00 h miestneho času (04.00 SELČ). Bezpečnostné zložky sa usilujú podozrivého dolapiť, dodala polícia. Polícia vek obetí incidentu nezverejnila. Na videu, ktoré zdieľal štátny denník Beijing Daily, je vidieť policajta nesúceho na rukách do sanitky malé dieťa.

Čína zvýšila bezpečnosť na školách po sérii smrteľných útokov v posledných rokoch, ktoré sa zväčša pripisujú ľuďom s nenávisťou voči spoločnosti alebo s neidentifikovanými duševnými chorobami.

Čína nepovoľuje súkromné vlastníctvo zbraní, takže väčšina takýchto útokov sa uskutočňuje pomocou nožov, podomácky vyrobených výbušnín alebo benzínových bômb. Za posledné desaťročie bolo zabitých približne 100 detí a dospelých a stovky ľudí boli zranené pri zjavne nekoordinovaných útokoch „osamelých vlkov“, pri ktorých bol motív nejasný a útočníci, v drvivej väčšine muži, boli buď zabití, ukončili svoj život, alebo boli postavení pred súd a popravení.

Násilné činy voči mladým ľuďom v Číne rezonujú obzvlášť silno vzhľadom na chronicky nízku pôrodnosť v krajine, ktorá je čiastočne spôsobená desaťročiami politiky kontroly populácie.

zdroj: apnews.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com