OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Uprostred davu ľudí vybuchol ohňostroj, o život prišiel sedemročný chlapec!

Oslavy štátneho sviatku 14. júla vo francúzskom meste Cholet sa skončili tragicky. Počas ohňostroja zomrel sedemročný chlapec a jeho 24-ročná sestra. Sedem ďalších osôb bolo zranených, z toho jedna je vo vážnom stave. Jedna raketa vybuchla uprostred davu, uvádza France Bleu.

K tragédii došlo vo štvrtok okolo 23:10, keď sa odpaľoval ohňostroj organizovaný mestom. Zrazu jedna z petárd spadla medzi skupinu ľudí, ktorí sledovali predstavenie, a vybuchla.

Mŕtvy a dvaja zranení boli členmi tej istej rodiny, uviedol prokurátor Eric Bouillard. Tridsaťročný muž je vo vážnom stave, ďalších šesť ľudí bolo zranených ľahko, dodali záchranári.

Starosta mesta Gilles Bourdouleix pre France Info potvrdil, že „petarda vybuchla uprostred ľudí“. Tragédia je predmetom vyšetrovania a starosta sa k príčine nehody vyjadril opatrne. Skupina, do ktorej dopadla petarda, sa nachádzala asi 60 metrov od miesta odpálenia.

Na otázku, či sa ľudia nachádzali príliš blízko odpaľovania ohňostroja, prokurátor odpovedal: „Jednou z otázok, ktoré si kladieme, je, či táto oblasť mala byť ohradená.“ Starosta Bourdouleix uviedol, že ochranka „odporučila ľuďom v blízkosti miesta činu, aby sa vzdialili“. „Je to strašná tragédia,“ povedal.

Svedkom nehody bol Laurent Picard, ktorý prišiel na ohňostroj so svojimi dvoma dcérami vo veku 8 a 13 rokov. „Bol som päť alebo šesť metrov od miesta, kde vybuchla petarda. Cítil som teplo výbuchu a iskry. Našťastie som tam, kde som bol, vytváral akýsi štít pre svoje dcéry,“ povedal. Nechápe, ako sa to mohlo stať. „Bola to petarda, ktorá sa pokazila, alebo vybuchla pri páde? Stalo sa to tak rýchlo, že nemôžem povedať viac.“

Starosta dodal, že obec spolupracuje so spoločnosťou, ktorá ohňostroj pripravila, už „roky“ a podľa jeho slov ide o renomovanú firmu. „Oslavu 14. júla organizujete po trojročnej prestávke. Nechýbajú krásne ohňostroje, párty, hudba, tancujúci ľudia… Je to chvíľa osláv a končí sa tak strašne dramaticky,“ hovorí starosta Gilles Bourdouleix.

zdroj: euronews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com