OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Štyria turisti zahynuli pri nehode autobusu a ďalších 16 utrpelo zranenia!

Štyria turisti zahynuli a 16 sa zranilo po návšteve svetoznámej peruánskej pamiatky Machu Picchu, keď sa minibus, v ktorom cestovali, zrútil do rokliny, informovali v pondelok úrady.

Traja z mŕtvych turistov boli Kolumbijčania a ďalší Peruánci, uviedlo ministerstvo cestovného ruchu a zahraničného obchodu.

Medzi zranenými boli štyria Francúzi, dvaja Gréci, dvaja Izraelčania, dvaja Kanaďania, dvaja Argentínčania, dvaja Peruánci, jeden Holanďan a jeden Španiel.

Mikrobus spadol „do rokliny dlhej niečo vyše 100 metrov“, uviedol minister cestovného ruchu a zahraničného obchodu Roberto Sanchez.

Nehoda sa stala v nedeľu večer približne 100 kilometrov od mesta Cusco, bývalého hlavného mesta ríše Inkov, ktoré je hlavným východiskovým bodom pre mnohých ľudí navštevujúcich lokalitu svetového kultúrneho dedičstva Machu Picchu.

„V mieste nehody bola hmla,“ dodal Sanchez, ktorý uviedol, že turisti sa vracali z Machu Picchu, ktoré sa nachádza v Andách.

Povedal, že niektorých zo zranených turistov čoskoro prevezie lietadlo vzdušných síl do peruánskeho hlavného mesta Lima.

Dopravné nehody sú v Peru bežné, keďže problém zhoršuje prekročenie rýchlosti, zlý povrch ciest, nedostatok dopravných značiek a slabá kontrola zo strany úradov.

Pred tromi týždňami zahynulo 16 ľudí, keď sa iný minibus zrútil do rokliny v centrálnej provincii Junin.

Približne 5 000 turistov denne navštívi citadelu Machu Picchu, ktorú v 15. storočí postavil incký cisár Pachacutec.

zdroj: france24.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com