OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Strelec zabil štyroch ľudí a zranil aj policajta!

Zatiaľ neidentifikovaný útočník zastrelil v pondelok večer miestneho času (dnes ráno SEČ) v americkom meste Denver štyroch ľudí a ďalších troch vrátane policajta zranil.

Pravdepodobný páchateľ sa potom po naháňačke a prestrelke s políciou zabil, uviedol pre médiá šéf miestnej polície Paul Pazen. Motív činu zatiaľ nie je známy a polícia okolnosti incidentu vyšetruje.

Streľba sa podľa Pazena začala okolo 17.00 hod. miestneho času (01.00 hod. SEČ) neďaleko centra Denveru. Podozrivý tam zabil dve ženy a zranil ďalšieho muža. Potom z miesta činu ušiel v aute a v neďalekom parku zastrelil ďalšieho muža.

Polícia potom dostala hlásenie o ďalšej streľbe v neďalekej štvrti, o ktorej sa domnieva, že ju spáchala tá istá osoba, ale tentoraz nebol nikto zranený.

Krátko nato policajti našli auto, o ktorom sa domnievali, že patrí strelcovi, a začali ho prenasledovať. Nasledovala streľba z auta, pri ktorej podozrivý poškodil policajné auto a utiekol na predmestie Lakewood, ktoré leží juhozápadne od centra Denveru.

Polícia dostala hlásenie o streľbe v miestnom podniku, kde štvrtá obeť zomrela okolo 18:00 miestneho času (02:00 SEČ), uviedol hovorca polície v Lakewoode John Romero. Strelec naďalej unikal polícii, ktorá sa pokúšala zastaviť jeho vozidlo, nakoniec vystúpil a na úteku pokračoval v streľbe na policajtov. Schoval sa v neďalekom hoteli, kde zastrelil recepčného.

Nasledovala ďalšia prestrelka s políciou, počas ktorej strelec zasiahol jedného zo strážcov zákona, ktorý musel neskôr podstúpiť operáciu zranení. Podozrivého nakoniec zastrelili, ale polícia si zatiaľ nie je istá, či ho zabil jeden z jej príslušníkov, uviedol Romero bez toho, aby identifikoval podozrivého. „Sme presvedčení, že to bola osoba, ktorá stála za sériou veľmi násilných činov,“ povedal náčelník denverskej polície Pazen.

„Je obdobie dovoleniek. Takéto besnenie nie je pre našu komunitu normálne,“ povedal Pazen. „Nesmieme zabúdať na obete, na ľudí, ktorí stále bojujú o život, vrátane jedného policajta z Lakewoodu.“

zdroj: cnn.com, twitter

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com