OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Streľba v zariadení starostlivosti o deti, hlásia najmenej 34 obetí!

Vo štvrtok bolo v Thajsku zabitých 34 ľudí pri útoku strelnou zbraňou a nožom v škôlke, ktorý spáchal bývalý policajt, ktorý zabil svoju manželku a dieťa a potom obrátil zbraň proti sebe, uviedla polícia.

Medzi obeťami podozrivého útočníka, ktorý bol minulý rok prepustený zo služby z drogových dôvodov, bolo 22 detí, uviedol pre médiá predstaviteľ okresnej polície Chakkraphat Wichitvaidya.

Citoval svedkov, ktorí uviedli, že strelec mal v ruke aj nôž.

V čase príchodu strelca bolo v centre asi 30 detí, čo je menej ako zvyčajne, keďže veľa ľudí sa sem nedostalo kvôli silnému dažďu, povedal agentúre Reuters okresný úradník Jidapa Boonsom, ktorý v tom čase pracoval v neďalekej kancelárii.

„Strelec prišiel okolo obeda a najprv zastrelil štyroch alebo piatich úradníkov v centre starostlivosti o deti,“ povedal Jidapa a dodal, že medzi nimi bola učiteľka, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva.

„Najprv si ľudia mysleli, že je to ohňostroj,“ povedala.

Strelec potom vtrhol do zamknutej izby, kde spali deti, povedala Jidapa, aby tam nožom zabil deti.

Na videozáznamoch zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidieť plachty zakrývajúce zrejme telá detí ležiacich v kalužiach krvi v centre v meste Uthai Sawan, 500 km severovýchodne od Bangkoku v provincii Nong Bua Lamphu.

Polícia predtým uviedla, že po strelcovi sa pátra, a hovorca vlády povedal, že premiér upozornil všetky agentúry, aby páchateľa chytili.

Hromadné streľby sú v Thajsku zriedkavé, hoci miera vlastníctva zbraní je v porovnaní s niektorými inými krajinami v regióne vysoká a nelegálne zbrane sú bežné.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com