OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Streľba v kostole, hlásia desiatky mŕtvych vrátane žien a detí!

Ozbrojenci v nedeľu počas omše zaútočili na katolícky kostol na juhozápade Nigérie a podľa nemocničného lekára a správ médií zabili najmenej 50 ľudí vrátane žien a detí.

Ozbrojenci strieľali na ľudí vonku aj vo vnútri budovy kostola, pričom zabili a zranili veriacich, uviedol Funmilayo Ibukun Odunlami, hovorca polície štátu Ondo.

Nepovedala, koľko ľudí bolo v katolíckom kostole svätého Františka v meste Owo zabitých alebo zranených, ale dodala, že polícia vyšetruje príčinu útoku.

Guvernér štátu Ondo Arakunrin Oluwarotimi Akeredolu, ktorý navštívil miesto útoku a zranené osoby v nemocnici, označil nedeľný incident za „veľký masaker“, ktorý by sa už nemal opakovať.

Totožnosť a motív útočníkov neboli bezprostredne jasné.

„Je veľmi smutné, že v čase, keď prebiehala svätá omša, neznámi ozbrojenci zaútočili na katolícky kostol svätého Františka…, pričom sa obávame, že zanechali mnoho mŕtvych a mnoho ďalších zranených a narušili kostol,“ povedal hovorca Katolíckej cirkvi v Nigérii reverend Augustine Ikwu.

Ikwu povedal, že biskup a kňazi z farnosti prežili útok bez zranení.

Lekár z nemocnice v meste Owo pre agentúru Reuters uviedol, že do dvoch nemocníc v meste priviezli najmenej 50 tiel obetí útoku. Lekár, ktorý si neželal byť menovaný, pretože nemá oprávnenie hovoriť s novinármi, tiež povedal, že na ošetrenie zranených je potrebné darovať krv.

Prezident Muhammadu Buhari útok odsúdil a označil ho za „ohavný“ a Vatikán uviedol, že pápež František sa modlí za obete, ktoré boli „bolestne zasiahnuté vo chvíli osláv“.

Nigéria bojuje proti islamistickému povstaniu na severovýchode a ozbrojeným gangom, ktoré podnikajú útoky a únosy s cieľom získať výkupné, najmä na severozápade krajiny.

Na juhozápade sú podobné útoky zriedkavé.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com