OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Streľba na oslavách nového roka si vyžiadala najmenej deväť životov!

Polícia uviedla, že v sobotu neskoro večer po oslavách lunárneho nového roka, na ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí, zahynulo pri masovej streľbe v jednom z podnikov v meste východne od Los Angeles najmenej deväť ľudí.

Streľba v Monterey Parku bola nahlásená o 22:22 a došlo k nej v bližšie nešpecifikovanom podniku na Garvey Ave, uviedol seržant Bob Boese z oddelenia šerifa okresu Los Angeles. Strelcom je muž, uviedol Boese v nedeľu skoro ráno. Nebolo jasné, či sa po ňom stále pátra, či bol chytený alebo je medzi zabitými.

Úrady neposkytli žiadne informácie niekoľko hodín po tom, čo na hlásenia o streľbe reagovali desiatky policajtov.

Monterey Park je mesto s približne 60 000 obyvateľmi s veľkým počtom ázijských obyvateľov, vzdialené asi 16 kilometrov od centra Los Angeles.

Podľa databázy The Associated Press/USA Today o masových vraždách v USA išlo o piatu masovú streľbu v USA tento mesiac a najsmrteľnejšiu, odkedy bolo v škole v texaskom meste Uvalde zabitých 21 ľudí. Najnovšie násilie prichádza dva mesiace po tom, čo bolo v nočnom klube v Colorado Springs zabitých päť ľudí.

Seung Won Choi, ktorý vlastní reštauráciu Clam House s grilom s morskými plodmi oproti miestu, kde došlo k streľbe, pre Los Angeles Times povedal, že do jeho podniku vtrhli traja ľudia a povedali mu, aby zamkol dvere.

Títo ľudia tiež Choiovi povedali, že tam bol strelec so zbraňou, ktorý mal pri sebe viacero nábojov. Choi uviedol, že sa domnieva, že k streľbe došlo v tanečnom klube.

Boese neuviedol meno podniku, ale povedal, že sa nachádza v bloku 120 na Garvey Ave. Jedným z podnikov v tomto bloku je tanečné štúdio Star Ballroom, kde sa podľa kalendára na jeho webovej stránke od 20.00 do 23.30 hod. konalo podujatie s názvom „Star Night“.

Wong Wei, ktorý býva neďaleko, povedal denníku Los Angeles Times, že jeho priateľ bol v ten večer na záchode v tanečnom klube, keď sa začala streľba. Keď vyšla von, uviedol, že videla strelca a tri telá.

Priateľ potom okolo 23.00 h utiekol do svojho domu, povedal Wei a dodal, že jeho priatelia mu povedali, že strelec zrejme strieľal bez rozdielu z dlhej zbrane. „Nevedia prečo, a tak utekajú,“ povedal novinám.

K streľbe došlo v blízkosti miesta, kde sa tisíce ľudí zúčastnili na oslavách lunárneho nového roka. V sobotu sa začal dvojdňový festival, ktorý je jedným z najväčších podujatí lunárneho nového roka v južnej Kalifornii.

Na videách zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidieť, ako ľudí nakladajú na nosidlá a ukladajú do sanitiek. Na ďalších fotografiách bolo vidieť zakrvavené a obviazané obete, ktoré na parkovisku ošetrovali hasiči z Monterey Parku.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com