OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Strašný omyl v domove dôchodcov. 93-ročnej žene dali miesto džúsu vypiť čistiaci prostriedok!

Žena zomrela po tom, čo jej v sobotu v zariadení Atria Senior Living v Kalifornii omylom podali namiesto džúsu tekutinu na umývanie riadu.

Úrady zareagovali v zariadení Atria Park Senior Living v San Mateo približne o 20:10 po prijatí hlásenia o otrave ženy. Zistili, že trom obyvateľom domova boli omylom podané toxické chemikálie a museli ísť do nemocnice, uvádza sa v tlačovej správe policajného oddelenia v San Mateo.

Spoločnosť Atria Park vo vyhlásení potvrdila, že látka podávaná jej obyvateľom bola tekutina na umývanie riadu.

Jedna z obyvateliek, ktorá bola medzičasom identifikovaná ako 93-ročná Gertrude Elizabeth Murison Maxwellová, zomrela v miestnej nemocnici, uviedla polícia.

Maxwellovej dcéra Marcia Cutchinová povedala miestnej televíznej stanici KRON-TV, že jej matka mala „pľuzgiere v ústach, hrdle a pažeráku“, keď prišla v sobotu večer do nemocnice, a že v zariadení jej povedali, že látka je „alkalický čistiaci roztok, ktorý požiera bielkoviny“.

Prví záchranári Cutchinovej povedali, že sa domnievajú, že obyvatelia látku požili sami. Tá však spravodajskej stanici povedala, že by to bolo nemožné, pretože jej staršia matka sa nedokáže sama nakŕmiť.

„Mnohým ľuďom, ako je moja matka, musíte podržať pohár pri ústach a nakloniť jej ho do úst,“ povedala Cutchinová.

Spoločnosť Atria vo vyhlásení pre spravodajskú stanicu potvrdila, že vedie interné vyšetrovanie toho, ako bola obyvateľom podávaná tekutina na umývanie riadu. Podľa vyhlásenia tiež pozastavila činnosť zamestnancom, ktorí sa na tom podieľali.

„Môžeme potvrdiť, že traja naši obyvatelia boli nedávno prevezení do nemocnice po tom, čo im omylom podali tekutinu na umývanie riadu ako džús na pitie. Spolupracujeme s miestnymi orgánmi, ktoré nás informovali, že jeden obyvateľ zomrel,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Úprimnú sústrasť vyjadrujeme rodine. Keď sa to stalo, naši zamestnanci okamžite kontaktovali úrady a obyvatelia boli prevezení do nemocnice na vyšetrenie a ošetrenie.“

zdroj: newsweek.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com