OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Ročný chlapec vypadol z prvého poschodia, zomrel v nemocnici

Tragickým následkom boli vážne zranenia ani nie dvojročného chlapca, ktorý spadol z prvého poschodia budovy v Bohumíne v susedných Čechách.

. Záchranári ho museli napojiť na pľúcnu ventiláciu a vrtuľníkom ho previezli do nemocnice v Ostrave, kde ťažkým zraneniam podľahol. Podľa predbežných zistení chlapec zrejme vyliezol na stoličku v blízkosti otvoreného okna.

K zraneniu malého dieťaťa došlo v piatok po 15.00 hodine. „Chlapec pri páde utrpel vážne zranenia a jeho vedomie sa zhoršovalo,“ uviedol v sobotu hovorca záchrannej služby Lukáš Humpl a dodal, že lekár malému pacientovi intuboval dýchacie cesty, čím dieťa prešlo na dýchanie riadené ventilátorom.

Dieťa bolo umiestnené do vákuového matraca a po ďalších úkonoch záchranárov bolo dieťa prevezené do nemocnice vrtuľníkom leteckej záchrannej služby.

Polícia neskôr spresnila, že dieťa, žiaľ, v nemocnici podľahlo vážnym zraneniam.

Záchranári nezverejnili, prečo a ako presne sa chlapec zranil, ale podľa predbežných zistení vyšetrovateľov zrejme vyliezol na stoličku v blízkosti otvoreného okna. Polícia okolnosti nehody vyšetruje.

„Dychová skúška na alkohol u rodičov bola negatívna,“ uviedla pre ČTK policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková.

V uplynulých dňoch ide už o niekoľký prípad zranenia dieťaťa po páde z výšky, pričom ďalšie dva prípady riešili záchranári v Plzenskom kraji v priebehu dvoch dní. V piatok vypadlo z okna obytného domu v Plzni 10-mesačné batoľa, ktoré prežilo pád z výšky 15 metrov vďaka kríkom, ktoré ho spomalili.

Ďalší prípad sa stal v sobotu v Holýšove na Domažlicku, kde necelý rok starý chlapec prežil pád do trávy z výšky asi sedem metrov.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com