OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Pri vykoľajení nákladného vlaku zomrelo najmenej 61 ľudí!

Šesťdesiat ľudí zahynulo vo štvrtok večer pri železničnom nešťastí na území v provincii Lualaba v juhovýchodnom Kongu.

Mnohí zo zranených boli prevezení do nemocnice Cimenkat v Lubudi. Medzi nimi bolo aj dieťa mladšie ako dva roky, ktorého rodičia pri nehode zahynuli.
Iné zdroje uvádzajú oveľa vyšší počet obetí, pričom do nemocnice Cimenkat v Lubudi bolo údajne prevezených niekoľko stoviek ľudí.

Podľa niektorých ľudí cestujúci vo vlaku pochádzali z Mueneditu v provincii Lomami, ako aj z rôznych staníc, ktorými vlak prechádzal.
Skutočné príčiny tejto nehody zatiaľ nie sú známe, keďže orgány SNCC neboli kontaktované.

Nákladný vlak smeroval z Mueneditu do Lubumbashi. Vo vlaku sa nachádzalo niekoľko cestujúcich, ktorých SNCC pravidelne označuje za čiernych pasažierov, pretože nemali povolenie na sedenie vo vlaku, ktorý je určený na prepravu tovaru. Podľa miestnych zdrojov sa nehoda stala okolo 23:00 medzi stanicami Kintenta a Buyofwe, približne desať kilometrov od centra Lubudi.

Niektoré zdroje uvádzajú, že sedem vagónov sa odtrhlo od vlaku a skončilo v hlbokej rokline aj so všetkými, ktorí boli na palube. Iné zdroje uvádzajú, že všetko sa začalo, keď sa lokomotíva ocitla v núdzi, keď musela ísť hore svahom. Po zlyhaní lokomotíva v rýchlosti cúvla a sedem vagónov spadlo do rokliny.

zdroj: radiookapi.net

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com