OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Pri požiari vo fabrike prišlo o život až 38 ľudí!

Vyšetrovatelia uviedli, že príčinou požiaru, pri ktorom zahynulo 38 ľudí v spoločnosti obchodujúcej s chemikáliami a iným priemyselným tovarom v stredočínskej provincii Che-nan, boli zrejme iskry zo zvárania.

Pri požiari, ktorý zachvátil budovu v meste Anyang v pondelok približne o 16.30 h, boli zranení ďalší dvaja ľudia. Hasičom trvalo približne tri a pol hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu, uviedla vláda okresu Wenfang.

Podľa úradníkov, ktorých citovala oficiálna tlačová agentúra Xinhua, jeden alebo viac zváračov pracujúcich v rozpore s bezpečnostnými pravidlami zrejme vypustilo iskry, ktoré zapálili bavlnenú tkaninu v budove. Vyšetrovanie pokračovalo, pričom boli vypočutí manažéri spoločnosti a miestni vládni úradníci, uviedla Xinhua.

Čína má za sebou priemyselné nehody spôsobené laxným dodržiavaním bezpečnostných opatrení, ktoré podporuje rastúca konkurencia a korupcia medzi úradníkmi.

V internetovom zozname spoločnosti Kaixinda sa uvádza, že veľkoobchodne predáva širokú škálu priemyselného tovaru vrátane chemikálií.

Na videozázname štátnej televíznej stanice CCTV bolo vidieť plamene a dym vychádzajúce z dvojposchodovej budovy, ktorú zrejme zachvátil požiar. Na nočných záberoch hasiči pomocou výsuvného rebríka a svetiel skúmali zjazvené, kostrové zvyšky stavby.

Podľa vyhlásenia bolo nasadených viac ako 250 hasičov a záchranárov.

Henan, husto obývaná a hospodársky dôležitá provincia, zaznamenala v poslednom čase viacero smrteľných incidentov, ktoré viedli k zatknutiu miestnych úradníkov.

Päť z nich bolo zatknutých po zrútení budovy, pri ktorom v apríli zahynulo 53 ľudí na predmestí hlavného mesta provincie Changsha.

Ústredná vláda prisľúbila prísnejšie opatrenia od masívneho výbuchu v chemickom sklade v severnom prístavnom meste Tchien-ťin v roku 2015, pri ktorom zahynulo 173 ľudí, väčšinou hasičov a policajtov. Zistilo sa, že chemikálie boli falošne registrované a skladované, pričom miestni úradníci sa podieľali na zatváraní očí pred potenciálnou hrozbou.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com