OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Pri požiari v nočnom klube zomrelo najmenej 13 ľudí!

Najmenej 13 ľudí zahynulo a desiatky utrpeli zranenia, keď v piatok skoro ráno vypukol požiar v preplnenom hudobnom bare na východe Thajska, informovala polícia a záchranári.

Na videu, ktoré kolovalo na sociálnych sieťach, bolo vidieť ľudí utekajúcich z krčmy, zatiaľ čo z dverí sa valil hustý čierny dym a potom vchod, cez ktorý ľudia unikali, náhle zachvátili plamene. Oblečenie niekoľkých ľudí horelo, keď vychádzali z krčmy. Záchranári uviedli, že viac ako tri desiatky ľudí boli zranené.

Príčina požiaru v krčme Mountain B v okrese Sattahip v provincii Čonburi, približne 160 kilometrov juhovýchodne od Bangkoku, sa vyšetruje, uviedol pre televízne správy PPTV provinčný policajný šéf generálmajor Atthasit Kijjahan. Povedal, že majiteľ a zamestnanci krčmy podávajú výpovede na policajnej stanici a policajný forenzný tím bude na mieste zhromažďovať dôkazy. Polícia uviedla, že požiar bol nahlásený okolo 12.45 hod.

Niekoľko svedkov opísalo, že videli dym a oheň na strope v blízkosti pódia podniku, po ktorom nasledoval zvuk výbuchov.

„Požiar sa začal v pravom hornom rohu pódia,“ uviedol pre televíziu PPTV svedok identifikovaný len ako Nana. „Musel to vidieť aj spevák, preto zakričal ‚oheň‘ a odhodil mikrofón.“

„Som dosť šokovaný. Ale mám šťastie, že keď som videla oheň, mohla som sa pozbierať a dostať sa odtiaľ preč,“ povedala a dodala, že videla niekoľko ochrankárov krčmy s horiacim oblečením.

Čašníčka v podniku, Thanyapat Sornsuwanhiran, tiež povedala reportérom thajskej televízie, že videla dym v blízkosti pódia.

„Kričala som na zákazníkov ‚oheň‘ a bola som blízko dverí, tak som ich nasmerovala von. Stále som kričala ‚oheň, oheň‘ a ochranka tiež pomáhala vyviesť ľudí von,“ povedala.

Policajný šéf Atthasit povedal, že klub mal tri vchody: vpredu, na strane pri pokladni na vykladanie tovaru a vzadu. Thajská verejnoprávna televízia TPBS uviedla, že zadné dvere sú často zamknuté.

DJ v krčme, ktorý sa neidentifikoval, povedal pre PPTV, že požiar sa rýchlo rozšíril, asi za minútu, keď počul zvuk výbuchu, ktorý rozbil okná.

Krčma bola obložená horľavou zvukovou izoláciou a hasičom trvalo dve hodiny, kým oheň uhasili, povedal pre televíznu stanicu Manop Theprith zo súkromnej skupiny záchranných služieb. Jeho skupina uviedla, že 40 ľudí bolo zranených.

Jeden z najsmrteľnejších požiarov v Thajsku za posledné desaťročia vypukol v nočnom klube v hlavnom meste Bangkok počas silvestrovskej oslavy v rokoch 2008 – 2009, keď zahynulo 66 ľudí a viac ako 200 bolo zranených. Aj tento požiar v nočnom klube Santika sa začal na strope nad pódiom, ktorý zrejme vyvolal ohňostroj v interiéri. Toxický dym zaplavil miesto konania, keď celý klub zachvátil požiar.

 

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com