OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Pri nehode v čističke prišlo o život najmenej desať robotníkov!

V nemocnici skončilo ďalších osem pracovníkov.

Najmenej desať ľudí prišlo v piatok o život v Rostovskej oblasti na juhu Ruska, keď sa pri čistení potrubia v čističke odpadových vôd otrávili metánom Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.

Nehoda sa stala v obci Dmitriadovka, pričom v nemocnici skončilo ďalších osem pracovníkov.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), ktorý sa zaoberá závažnými trestnými činmi, uviedol, že robotníci boli vystavení škodlivej látke a začalo sa vyšetrovanie možného porušenia bezpečnostných predpisov.

Miestne úrady vo vyhlásení uviedli, že pracovníci boli vystavení metánu, ktorý je okrem iných plynov vedľajším produktom rozkladu organického odpadu.

Hovorkyňa regionálnej pobočky Sledkomu pre AFP povedala, že z miesta nešťastia stále vynášajú telá a konečný počet mŕtvych ešte nie je potvrdený. Na miesto prišli vyšetrovatelia aj vrcholní regionálni činitelia.

Nehody pri opravách vodovodných a kanalizačných zberačov sú bežné, zvyčajne ich však nesprevádza toľko úmrtí. Nebezpečenstvo spočíva vo vysokých koncentráciách dusíka, sírovodíka, oxidu uhličitého, metánu, amoniaku a iných plynov, pripomenula agentúra RIA Novosti.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com