OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Pri hrozivom požiari v pôrodnici zahynulo 11 novorodencov!

Pri požiari v nemocnici v Senegale zahynulo najmenej 11 novorodencov. Senegalský prezident Macky Sall to uviedol na sociálnych sieťach, ale ďalšie podrobnosti o katastrofe neposkytol.

Požiar vypukol v nemocnici v meste Tivaouane, približne 130 kilometrov od hlavného mesta Dakar. Starosta mesta uviedol, že sa podarilo zachrániť tri deti.

„Práve som sa so smútkom a zdesením dozvedel o smrti 11 novorodencov pri požiari na neonatologickom oddelení nemocnice v meste Tivaouane,“ uviedol prezident Sall na sociálnych sieťach.

Podľa starostu mesta Demba Diopa sa záchranárom podarilo zachrániť tri novorodencov. Neuviedol, v akom stave sa nachádzali. Podľa jeho slov požiar spôsobil elektrický skrat a oheň sa v oddelení veľmi rýchlo rozšíril.

V apríli minulého roka zomreli podľa agentúry AFP v meste Linguère štyria novorodenci. Podľa starostu mesta a vtedajšieho ministra vnútra Aly Ngouilleho Ndiayeho bola na vine nefunkčná klimatizácia v pôrodnici. Začiatkom apríla tohto roku vyvolala v Senegale veľký rozruch smrť tehotnej ženy, ktorá čakala v nemocnici na pôrod cisárskym rezom.

zdroj: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com