OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Pri bleskových záplavách zahynulo najmenej 22 ľudí

Najmenej 22 ľudí zahynulo a desiatky ďalších sú nezvestní pri náhlych záplavách spôsobených rekordne silnými dažďami v americkom štáte Tennessee. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovali americké médiá. Záchranné práce na mieste pokračujú, voda podľa agentúry AP ustúpila.

Centrálnu oblasť štátu na juhu USA zasiahli v noci z piatka na sobotu silné dažde, ktoré miestne meteorologické služby označili za „historické“.

„V tejto časti Tennessee spadlo v sobotu ráno za šesť hodín 22 až 43 centimetrov a zlé počasie trvalo až do sobotňajšej noci,“ citovala agentúra AFP záchranné služby. Podľa americkej Národnej meteorologickej služby (NWS) v okrese Humphreys spadlo v sobotu 43 centimetrov vody, čo je o osem centimetrov viac, ako bol doterajší denný rekord pre Tennessee.

Voda zaplavila ulice, odniesla autá a vážne poškodila budovy. Na niektorých miestach dážď prerušil dodávku elektriny a mobilných telefónov. Záplavy postihli najmä okresy Dickson, Hickman, Houston a Humphreys a mesto Waverly západne od Nashvillu.

zdroj: APnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com