OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov

Najmenej deväť ľudí zahynulo pri požiari v nemocnici pre pacientov s covidom-19 v rumunskej Konstanci, informovala agentúra Reuters. Rumunská tlačová agentúra Adjerpres uviedla, že z budovy bolo evakuovaných 113 ľudí.

Podľa Inšpektorátu pre mimoriadne situácie požiar vypukol na prvom poschodí budovy a zatiaľ nie je známe, či vznikol na oddelení alebo v ordinácii, informuje spravodajský server digi24.ro.

Evakuáciu komplikovala skutočnosť, že na mieste bolo niekoľko pacientov, ktorí sa nemohli pohybovať bez pomoci.

Nemocnica má sedem desaťročí, takže hasiči museli zásah urýchliť, pretože na oddeleniach sú kyslíkové fľaše. Niektorých pacientov museli evakuovať cez okná.

Minister zdravotníctva Attila Cseke potvrdil, že pri nehode zomreli ľudia, ale neuviedol podrobnejší počet obetí. Podľa úradov bol požiar už uhasený. Rumunské médiá informovali, že pravdepodobnou príčinou nehody bola chyba v elektrickom vedení.

V Rumunsku, ktoré zápasí so zastaranou nemocničnou infraštruktúrou, zomrelo za posledný rok v dôsledku požiarov na oddeleniach pre pacientov s covidom-19 15 ľudí – desať v novembri v meste Piatra Neamts na severovýchode krajiny a ďalších päť v januári v bukureštskej nemocnici Matei Bals. V apríli zomreli v Bukurešti ďalší traja pacienti s kovidou v dôsledku nefunkčných pľúcnych ventilátorov.

Po požiari nemocnice Mateja Balša prezident Klaus Iohannis vyzval na urýchlenú „dôkladnú“ reformu zdravotníctva, aby sa podobné tragédie neopakovali.

 

zdroj: digi24.ro

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com