OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Po zrážke s nákladným autom sa vykoľajil vlak s viac ako 240 cestujúcimi, viacero ľudí pri nehode zomrelo!

V pondelok približne o 13:42 miestneho času (20:42 SELČ) sa v americkom štáte Missouri vykoľajil diaľkový vlak s 243 cestujúcimi. Podľa prvých informácií sú traja mŕtvi a približne päť desiatok zranených.

Vlak na ceste z Los Angeles do Chicaga sa na železničnom priecestí v Mendone zrazil s nákladným autom. Náraz vykoľajil niekoľko vozňov. Mendon sa nachádza približne 90 míľ severovýchodne od Kansas City.

Železničný dopravca Amtrak v prvom vyhlásení uviedol, že na mieste nehody je mnoho zranených. Podľa prvých správ od záchranárov je 50 zranených a traja mŕtvi. Presnejšie čísla nie sú k dispozícii, rovnako ako podrobnosti o zranených.

Na mieste je niekoľko záchranných zložiek. Veliteľ hasičov v Chillicothe Eric Reeter povedal, že jeho oddelenie je v pohotovosti, ak by úrady potrebovali pomoc. Žiadne ďalšie podrobnosti neboli bezprostredne k dispozícii.

Išlo o druhú vážnu nehodu počas dvoch dní, v ktorej figurovala súprava spoločnosti Amtrak. V nedeľu narazil vlak, v ktorom cestovalo 85 ľudí, do osobného vozidla na kalifornskom vidieku. Zrážku neprežili traja ľudia v aute, ďalší dvaja utrpeli vážne zranenia.

zdroj: reuters.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com