OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Po zosuve pôdy našli druhé telo, osem ľudí je stále nezvestných

Záchranári pátrajúci po nezvestných po zosuve pôdy, ktorý v stredu strhol domy v obci Ask neďaleko Osla, dosiaľ neobjavili v troskách známky po živote, no v sobotu našli druhé telo. Osem ľudí je stále nezvestných.

Záchranári na zemi hľadajú nezvestných za ťažkých zimných podmienok s pomocou vrtuľníkov a dronov s termokamerami. Ich úsilie komplikuje aj nedostatok denného svetla i obavy z ďalšej erózie pôdy, ktorá by nemusela uniesť nástroje a ťažkú techniku.

Nórska polícia sa zaviazala, že neobmedzí pátranie, hoci sa záchranný tím zo susedného Švédska už vrátil domov. Náčelníčka miestnej polície Ida Melbo Oeystese uviedla, že je ešte stále možné nájsť preživších vo vzduchových bublinách, ktoré vznikli v zničených budovách. „Z lekárskeho hľadiska môžete prežiť niekoľko dní, ak máte vzduch,“ povedala na tlačovej konferencii.

Prvé telo vytiahli z trosiek v piatok, druhé v sobotu popoludní. Zatiaľ ich úrady neidentifikovali. Dosiaľ záchranári našli živého len jedného psa.

Po zosuve zostala v Asku obrovská jama, v ktorej zmizla cesta i domy. Zosuv zničil prinajmenšom deväť budov s viac ako 30 bytmi. Viac ako tisíc ľudí evakuovali a čaká to zrejme ďalších 1 500 osôb, keďže sa úrady obávajú ďalších zosuvov. Ask má asi päťtisíc obyvateľov.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com