OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Po zásahu korčuľou do krku zomrel len pätnásťročný hokejista!

Okrem krásnych chvíľ prináša šport niekedy aj tragické momenty. Jedna z nich sa stala v Connecticute v USA. Počas stredoškolského zápasu utrpel 15-ročný Teddy Balkind smrteľné zranenie.

Balkind hrával súťažné zápasy za St. Luke’s High School v Connecticute, USA.

Ktragickej udalosti prišlo v hokejovom zápase žiakov v americkom Greenwichi. Teddy Balkind z tímu St. Luke spadol počas stretnutia na ľad a zrazil sa s protihráčom z tímu Brunswick. Po zrážke súper nešťastne porezal Balkindovi krk korčuľou.

Následky boli fatálne. Balkinda okamžite previezli do Greenwichskej nemocnice, ale záchranári mu už nedokázali pomôcť. Operáciu neprežil.

„Všetci smútime. Naša škola prišla v dôsledku tragickej zrážky o skvelého mladého muža. Luke’s aj Brunswick School sú v šoku a zároveň vyjadrujú podporu našim študentom a rodinám,“ uviedol Mark Davis, riaditeľ školy St.Luke’s, v spoločnom vyhlásení oboch zúčastnených škôl.

Táto správa vyvolala v hokejovom svete veľký ohlas. Tímy a hráči položili svoje hokejky pred dvere, aby tak vzdali hold zosnulému Balkindovi.

„Veľmi ma bolí srdce, keď myslím na Teddyho rodinu a všetkých, ktorí ho poznali. Bola to šialená tragédia počas hry, ktorú všetci tak milujeme,“ povedal útočník Philadelphie Cam Atkinson, ktorého táto správa mimoriadne zasiahla. Pochádza z Connecticutu.

Podobná smutná udalosť sa stala pred dvoma mesiacmi v Rusku. Vtedy Valentin Rodionov vo veku 16 rokov opustil svet. Hokejista Dynama Moskva najskôr skolaboval počas zápasu a o týždeň neskôr zomrel.

K udalosti sa vyjadrila aj NHL: „Smútime nad tragickým úmrtím Teddyho Balkinda, člena hokejovej rodiny, ktorý zomrel príliš skoro. Naše modlitby a úprimná sústrasť smerujú k jeho rodine, spoluhráčom a priateľom.“

zdroj: nypost.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com