OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Nehoda autobusu si vyžiadala najmenej 19 životov a a desiatky utrpeli zranenia!

Rýchlo idúci autobus zišiel z hlavnej rýchlostnej cesty v strednom Bangladéši a zrútil sa do priekopy, pričom zahynulo najmenej 19 ľudí a desiatky utrpeli zranenia, uviedla polícia.

Počet mŕtvych môže ešte stúpnuť, keďže niektorí zo zranených cestujúcich sú v kritickom stave, uviedol Anowar Hossain, policajný úradník zo Šibčáru, kde k nehode došlo. Mesto je vzdialené 80 km od hlavného mesta Dháka.

Autobus, v ktorom sa viezlo viac ako 40 cestujúcich, spadol asi 9 metrov do cestnej priekopy po tom, ako prerazil zábradlie novopostaveného mosta cez rieku Padma, uviedol Hossain.

Vodič, ktorý zahynul, zrejme stratil kontrolu nad vozidlom po tom, ako mu praskla pneumatika autobusu, povedal a dodal, že príčina nehody sa vyšetruje.

Dopravné nehody sú v Bangladéši časté, často sa z nich obviňuje bezohľadná jazda, staré vozidlá a nedostatočné bezpečnostné pravidlá, a každoročne pri nich zomierajú tisíce ľudí.

V roku 2018 séria masových študentských protestov, ktoré vyvolala smrť dvoch tínedžerov, prinútila vládu premiérky Sheikh Hasiny schváliť zvýšenie maximálneho trestu odňatia slobody z troch na päť rokov za spôsobenie smrti nerozvážnou jazdou.

zdroj: reuters.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com