OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Nákladné auto narazilo na ulici do ľudí, hlásia šiestich mŕtvych!

Šesť ľudí prišlo v sobotu o život pri dopravnej nehode na juhu Holandska, kde nákladné auto vrazilo do davu na pouličnom zhromaždení.

Sedem ďalších osôb utrpelo zranenia a stav jednej z nich je vážny. Holandské médiá uviedli, že polícia to oznámila v nedeľu. V predchádzajúcej správe polícia hovorila o dvoch úmrtiach. 46-ročného vodiča zo Španielska krátko po nehode zadržala polícia. Jeho príčiny sa stále vyšetrujú.

„V súčasnosti evidujeme šesť mŕtvych a sedem zranených, z ktorých jeden je vo vážnom stave,“ uviedla v nedeľu ráno hovorkyňa polície Mirjam Boersová.

Nehoda sa stala v sobotu po 18:00 SEČ v meste Nieuw Beijerland, približne 30 kilometrov južne od Rotterdamu. Pri nehode zišlo nákladné vozidlo z hrádze priamo do zhromaždenia v susedstve.

Polícia musela k ťažkému nákladnému autu privolať žeriav, aby sa dostala k ľuďom, ktorí boli zakliesnení pod vozidlom.

Nezraneného vodiča nákladného auta, 46-ročného Španiela, zadržala polícia a odviezla ho na policajnú stanicu. Podľa záberov z médií patrí nákladné vozidlo španielskej spoločnosti El Mosca. Polícia uviedla, že muž nebol v čase nehody pod vplyvom alkoholu a vyšetruje ho za spôsobenie smrteľnej nehody.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com